Milí priatelia, prosíme podporte našu prácu. Môže nám pomôcť úplne každý. Aj 0,50€ je veľký dar a dopredu veľmi ďakujeme. Nadstavte si sumu 0,50€ vo Vašom IB ako pravidelný mesačný dar v prospech občianskeho združenia Pink Cross Slovensko, IBAN: SK89 0900 0000 0050 3210 8529, PayPal: https://paypal.me/pinkcrossslovakia  Veľmi ďakujeme !

789

Nižšie uvádzam tézy, ktoré sa inde “nezmestili” alebo sa mi ich už nechcelo rozvíjať do úplných podrobností.

…Tí ľudia sa k sebe nehodia. On si ju zobral podľa postavy ona jeho podľa momentálneho pocitu – čo je ale typický základ z piesku. Uvedom si – ty nevidíš za roh. Nevieš, čo je najlepšie. Boh ale áno! Preto by si mal 100% vedieť, čo Boh chce !  Nie je nič krajšie, ako keď po rokoch zistíš, že povahové vlastnosti ktoré náhle u partnerky objavíš sa tak veľmi teraz hodia a sú zrovna teraz potrebné. Ako je šialené vyberať si manželského partnera podľa výzoru. 

Najväčší zabijak manželstva iste je, ak jeden z partnerov nechce ísť dopredu vo všetkých aspektoch. Na tomto sú založené všetky rozvody. Nesmieš taký byť a ani nech tvoja partnerka taká nie je lebo sa rozvediete.

Dopredu by si mal kráčať v prvom rade v odstraňovaní hriechu z tvojho života. Systematickom, neustálom a cieľavedomom. Rozbíjanie dedičných väzieb, okultizmu, duševných negatívnych vecí a snaha poznať Boha je NEVYHNUTNÁ ak sa nechcete rozviesť. Toto je to základ pevného a stabilného vzťahu.

Druhá vec je, mali by ste si plniť sny. Tie sny by mali byť spoločné a najmä by ste si mali založiť rodinnú firmu.

Medzi 18 až 30 rokom je čas na milostné dobrodružstvá a čas si dobre jeden druhého užiť. S mladou ženou treba mnoho cestovať, venovať sa spoločným športom, záľubám, kľudne vycestujte na pár rokov do zahraničia (ale vráťte sa prosím) a dvadsaťročnú mladú ženu treba veľmi otvoriť na sex. Mňa môj milý otvoril veľmi na sex a ja ako už asi 20 ročná som bola vďaka jeho majstrovstvu a výdrži čistá nymfa :))

Mal by si sa naučiť rozumieť jej sexualite, bolo by dobré aby si úplne zabudol na seba. To ale ako masturbátor určite nedokážeš. U mnohých 20 ničiek bude k tomu treba hory lásky, veľa maznania, úplnú empatiu a bojím sa že bez toho aby ste sa k sebe povahami hodili a aby vás mladá žena milovala, doslova obdivovala sa to v nej nikdy nezapne. Preto toľko dávam dôraz na ten duševný súlad a Božiu vôľu s vašimi životmi.

Ak chceš mať s manželkou plnohodnotný vzťah, mal by si úplne vyhodiť plytkých a pivných kamarátov zo života preč. Môj milý to urobil, jeho najlepší priateľ a partner som ja sama. Medzi 20 a 30 rokom sme sa úplne začali dokonca kamarátom vyhýbať. Zdalo sa nám to prázdne a boli sme tak zaľúbení jeden do druhého, že sme pivných kamarátov ani nevnímali. Nebol na svete človek s ktorým by som sa mohla lepšie porozprávať o Písme, duchovných problémoch a duchovnom svete ako s mojím milým. Ktorá žena môže naplniť slovo z Biblie 1Kor. 14-35, aké duševné naplnenie je mať manžela ktorý je skutočný kňaz ? Dostávať múdre a k veci odpovede ? Myslím že asi jedna z 1000.

S ľuďmi zo zboru sa to určite nedalo. Oni netušia o týchto veciach vôbec nič a jediné čo ich zaujíma sú peniaze, prosperita a sláva. Ak zaparkujete pred zborom nové BMW idú vás uctievať (mám s tým skúsenosti) ale núdzneho človeka si ani nevšimnú, respektíve ani nevedia čo s ním. Je mi z nich na vracanie. Pivnými kamarátmi označujem aj ľudí zo zboru. Priateľov sme navštevovali veľmi málo a po 25 roku môjho života vôbec nie, aj keď sa o priateľstvo s nami mnohí z okolia snažili. Vôbec to neľutujem a komunikácia s prázdnymi a tupými ľuďmi ma vyčerpáva.

Okolo 25 rokov treba vážne rozmýšľať nad tým, ako si postaviť dom. Je milión spôsobov ako sa to dá zafinancovať ale nikdy sa to nebude dať ak budete lenivý a obmedzený hlupák. 25-30 rokov je ideálny čas na plodenie detí. O tomto som písala inde, prvé dieťa by mala porodiť žena, ktorá je mladá a má do 25 rokov.

Od 25 do 40 rokov by ste mali obaja rozbiehať a zveľaďovať vlastnú firmu. Nie je dobré, ak obaja pracujete každý vo svojej práci. Ty v jednom úrade a on v inom. Veď to je šialené. Skoro nikdy to nie je dobré. Mali by ste mať svoj vlastný rodinný biznis. Na to je ale treba aby tvoja milá mala podobné záujmy, vzdelanie a šikovnosť ako ty. Je treba, aby ste boli povahami spojené nádoby. Ľudia čo majú spoločný biznis si stredné roky užijú a málokedy sa rozvedú. Podnikanie je neuveriteľne naplňujúca rozkoš, ak to robíte s Bohom.

Nám podnikanie úplne zaplnilo život po tridsiatke. Inač by bol prázdny. My slúžime s manželom obaja Bohu aktivitami, ktoré sú doslova podzemné. V tom sa tiež úplne vyžívam a veľmi ma to naplňuje. Inač, poznám viaceré páry ako my, doktor má ordináciu s manželkou doktorkou, manželia architekti robia obaja vo svojej firme spolu, poznám pár kde muž automechanik opravuje a dováža autá – teda sory jeho žena fanatička do áut a motoriek predá viac ako on :)) ešte stíha robiť všetky papierovanie, spisovateľka s prekladateľom – obaja stále doma, poznám pár ktorí má kurenársku firmu žena vedie predajňu, účtovníctvo a dokonca zvláda prednášky pre dve značky, poznám manželov čo majú jasle, cukráreň, pekáreň, farmu, alebo obaja slúžia ako diakoni v cirkvi. ANI JEDEN Z PÁROV NIE JE ROZVEDENÍ. Biznis spája. Preto hovorím, že nie je jedno, koho si zoberieš.

od 40 do smrti si treba užívať rozbehnutý podnik, starať sa o jeho zveľaďovanie, treba sa starať o svoje pubertálne deti, dohliadať aby si vybrali správneho partnera, viesť ich k samostatnosti s Bohom a učiť ich rozoznávať zlo. Tešiť sa z vnúčat a zomrieť plný životom ako Abrahám 🙂

Manželstvo je zodpovednosť

Zodpovednosť – je vždy postrachom malých detí, čo majú cez 30 rokov. V manželstve v prvom rade, musíte medziľudské vzťahy vedieť riešiť, ináč vám prerastú cez hlavu a všetko môže skončiť vážnou tragédiou. MUSÍTE poznať duchovné aspekty, duševné aspekty, problematiku vnútorných zranení, dedičných sklonov a záťaží, zákonitosti hriechu a MUSÍTE poznať mentalitu opačného pohlavia! Vedomosti v tomto smere MUSÍTE neustále rozvíjať. Nemôžete byť slaboch a MUSÍTE vedieť komunikovať. Muž musí byť chlapom, nie magorom a odpúšťanie, hľadanie východísk základnou normou. Nepôjde to bez toho, ak nebudete poznať skutočný milostný život opačného pohlavia. Okrem toho ako hlava rodiny musíte vedieť ovládať a zvládať rodinný rozpočet, financie, a NESMIETE svoju rodinu finančne ohrozovať. Mnoho ľudí vstupuje do manželstva s rôznymi často krát okultnými poviazaniami po predkoch, s rôznymi kliatbami ktoré sa začnú prejavovať zvyčajne po troch rokoch manželstva, ak toto nebudete vedieť zničiť, rozvediete sa ! Nevadí, že vás o tom v zbore neučia, vy to MUSÍTE vedieť a poznať a MUSÍTE vedieť ako nad tým víťaziť!

Verný vzťah a verné manželstvo je v podstate PREDMETOM ZÁVISTI v úmernej miere tomu, ako dobre funguje. Verné manželstvo je najviac napádané démonmi. Verné manželstvo a lásku v ňom neveriaci ľudia závidia, lebo tajne po nej veľmi túžia aj keď vedia, že sami niečo také nedokážu a prakticky to pre nich nie je možné. Ich ironické poznámky a pohŕdanie sú práve o tom, lebo život v partií, žúroch, alkohole, sexuálnej promiskuite a v závislosti na pornografií je klietka z ktorej sa nedá tak ľahko dostať, čo si aj neveriaci ľudia v prevažnej miere uvedomujú.

Som presvedčená, že pokiaľ o to stojíte, (musíte o to fakt stáť) Boh vám pošle do života toho pravého/tú pravú, pokiaľ budete hľadať konkrétnu Božiu vôľu. Náš život tu na zemi je pre nás kresťanov boj. Jednoducho sa musíte učiť s Bohom bojovať a najmä víťaziť. Ľudia, vy si neuvedomujete že vstúpiť do verného manželského vzťahu je vyhlásenie vojny priamo satanovi. Mladí ľudia v našich cirkvách nevedia zväčša ABSOLÚTNE NIČ o fungovaní manželstva a aspoň základných princípoch pôvodného Stvoriteľského zámeru v tomto smere. Musíte aj vy „ležať“ bezmocní na zemi ako väčšina ľudí z vášho okolia“ ? Chcem,aby ste vedel, že víťazstvo je fakt veľmi silné a má neskutočne dobrú chuť.

Pokiaľ váš chlapec alebo vaše dievča slúži v zbore, spieva vo chválach alebo káže, pritom nemá problém mať s vami „predmanželský“ sex, mali by ste sa opýtať kto ten človek naozaj je … človek čo dokáže prirodzene hrešiť, popritom dokáže prirodzene „slúžiť“ v zbore a k tomu ešte vytvorí okolo seba nasladkastú atmosféru ako je všetko v poriadku, je minimálne pokrytec najhrubšieho zrna a nerozumiem ako s takým chcete stráviť svoj život…

Bibliu – návštevníci kostolov – neberú vážne

Nevenujú sa jej štúdiu, vôbec ju ani nepoznajú a nechajú zo seba robiť hlúpe ovce, vydané napospas miestnym lídrom. Kresťania túžia výlučne mať sa na prvom mieste dobre, mať viac peňazí, dovoleniek, viac pôžitkov a strádanie – ktoré bolo tak typické pre prvotných kresťanov im je cudzie. Ich vzťah s Bohom je zamenený za rôzne voršipové kapely, ktoré ich dostávajú do alfa fáz (vytrženia) pomocou improvizácie vhodných molových a durových akordov a to ako sú mimo, je úplne neopísateľné. Verte tomu, že podľa biblických štandardov budú spasení iba asi 20% z nich. Nie, Boh v ich kostoloch a zboroch nie je. Môžu skákať koľko chcú, môžu padať na zem, kričať, štekať čokoľvek …

Prvá láska

Jedna z najviac pošliapavaných záležitostí vo vzťahu medzi mužom a ženou dnes, je tzv. prvá láska. Prvá láska je ako u mužov a tak aj u žien reálna, je to v podstate prvý partner do ktorého sa po uši zaľúbite, väčšinou to je vo veku okolo 15-16 rokov. Neskôr v manželstve alebo v ďalších vašich vzťahoch je to niekto na koho budete myslieť a ku komu sa budete vracať. Je to čisto záležitosť vašej duše a je to stvorené ako symbióza, aby ste sa odovzdal pravej osobe čo najskôr. Vzápätí na to sa stane vždy 1000 vecí pre ktoré váš vzťah, vaša prvá láska sa „nedá“ rozvinúť do úplnej dokonalosti a vzájomného odovzdania sa v manželstve. Čo sa ale vždy dá, sú vaše myšlienky na svoju prvú lásku, počas manželstva s iným partnerom. Fakt sa to nedá urobiť tak, aby vaša prvá láska bol muž/žena ktorý je od Boha a ktorý sa k vám hodí? Skúste si váš svet zariadiť podľa toho. Skúste čo najskôr rozumovo vyzrieť, nech ste schopný a schopná svoju prvú lásku doviesť čo najskôr do manželstva. Skúste sa prvýkrát zaľúbiť až do partnera, ktorý je pre Vás od Boha. Uvidíte, že na vášeň vo vašom manželstve, sexualitu a vernosť to bude mať veľmi veľký a pozitívny vplyv. Veď na to to predsa je ! Aj keď pôjde všetko proti vám (lebo je to to najkrajšie) pustite Boha do tejto veci tak, aby sa vaša prvá láska stala vaším manželským partnerom.

Pokiaľ spolu chodíte

… jedna z najsilnejších intímnych ženských zón sú vlasy. Jemné, romantické hladenie vlasov, maznanie sa s nimi a komplimenty sú pre ženu veľmi vzrušujúce. Je to ďalej oblasť okolo uší, šije a pery. Píšte jej básne !!!!! Mali by vystihovať, ako je krásna. Napíšte báseň nie len o jej kráse, ale aj ako ju milujete, napíšte báseň o jej očiach, vlasoch a všetkých telesných častiach ktoré sú vidno 🙂 Môj milý keď sme chodili, mi často čítal z Biblie Šalamúnovú veľpieseň. Bola som veľmi vzrušená a šťastná. Žena potrebuje počuť aká je krásna, robte to s úprimnou vášňou. Žena potrebuje počuť nežné komplimenty o kráse svojho tela, je tak stavaná. Určite na toto nebuďte skúpi. Nesmiete ale hovoriť to, čo si nemyslíte, iba to čo naozaj cítite, lebo potom vyzeráte v tvári veľmi blbo a vyvolávate zmätok v ženskej duši 🙂

Pokiaľ vám ale môžem poradiť, nedotýkajte sa navzájom vôbec

Dajte si prvú pusu na ústa až na svadobnom obrade. Neviete si predstaviť, ako je čistota veľmi naplňujúca a vzrušujúca. Je naozaj rozdiel robiť vážne veci s čistými rukami alebo robiť ich so špinavými rukami od výkalov. Ja som to prežila a nikdy by som to nevymenila. Smilstvo nemá absolútne žiadnu šancu vás naplniť a to po nijakej stránke. Pokiaľ spolu chodíte, stretávajte sa na verejných miestach, kde sú ľudia a preberajte zásadne iba to, ako sa do troch mesiacov zobrať a skúste ešte skôr. Vložte do snahy nájsť spôsob a najmä odvahu, zobrať sa všetko …  Ak o sebe viete, že budete svoji, je jedna z najväčších hlúpostí odkladať sobáš viac, ako o tri mesiace. Nie je dobré horieť, dobré je milovať sa. Stále … 🙂 

Čo ak som zaľúbená do konkrétneho muža, on o tom ale „nevie“, ako mu to mám povedať keď som baba?

Muži veľmi intenzívne vedia, či o nich javíte záujem alebo nie. Mnohí si to potom aj v partií rozoberajú a zabávajú sa na tom. Ste si istá, že ten chlapec je pre vás ? A keď je, prečo teda o vás nejaví záujem? Hm … Ak je to iba preto, lebo je povedzme nesmelý alebo zakríknutý, nie je nič jednoduchšie, ako sa s ním začať rozprávať. Skúste to teda, začnite rozhovor vy. Najprv málo a potom postupne pridávajte. Najmä si dávajte pozor, skúste zistiť prečo je „zakríknutý a tichý“, zakomplexovaní muži sa po čase môžu prejaviť ako despoti a to že mu „pomáhate“ tak na to veľmi rýchlo zabudnú, nemusia to vôbec doceniť … Vy musíte vedieť, či sa vám to oplatí, alebo nie. Od svojích 14 rokov by ste sa mala aktívne učiť ako komunikovať s opačným pohlavím a spoznať čo najviac veriacich chlapcov ako sa len tá. Tábory, kresťanské akcie, spoločné túry, športové akcie, partia VERIACICH ľudí by mala byť pre vás najdôležitejšia na svete. Musíte poznať akí sú, ako sa prejavujú a najmä KU ČOMU SPEJÚ. Ak s tým začnete v 14, teda začnete veľmi intenzívne pracovať na tom aby ste bola čo najviac spoločenská a čo najviac komunikatívna, (nie je to ľahké) maximálne do 17 s pomocou Božieho vedenia by ste mala nájsť chlapca, ktorý je „ten pre vás“.

Ďalším aspektom ktoré dievčatá nechápu, sú miestni dorasteneckí playboyi, teda vzhľadní exhibicionistickí mladíci, ktorí milujú ak sú v centre pozornosti. Skúste uvažovať, či má zmysel strácať čas s človekom ktorý sa vyžíva v „ťahaní za nos“ a či vám takýto človek bude chcieť byť vôbec celý život verný. Bude ako exhibicionista tento človek dobrý otec? Bude vedieť spravovať financie? Bude vedieť pozerať dopredu? Bude schopný sa kvôli mne obetovať a vzdať všetkých ostatných dievčat, ktoré sú „do neho“, nezneužije to v budúcnosti? Bude vedieť so mnou hospodáriť? Budeme si po duševnej rovine rozumieť a budeme rovnocenní, alebo to bude medzi nami iba o tom , „že môžem byť rada, že ma vôbec chce s tým, že kedykoľvek ma môže vymeniť“?

Čo ak ma požiada o ruku chlapec, ktorého nechcem a kde som si istá, že to Boh nechce

Určite ním nepohŕdajte a najmä nerozprávajte to okoliu, nerobte si z neho posmech, lebo sa vám to vráti. Povedzte mu pravdu, teda že ste rada že sa mu páčite, ale že neprežívate že by Boh chcel aby ste bola jeho na celý život, nech to pochopí, aby ste mohli predísť katastrofe, kedy po rokoch prídete na to, že sa k sebe vôbec nehodíte …Povedzte mu to rázne, s citom a uvoľnene. Povedzte mu, že má pre neho Boh prichystané niečo iné a niečo lepšie a doporučte mu nech miesto zbytočnej seba ľútosti začne hľadať inde …

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *