Milí priatelia, prosíme podporte našu prácu. Môže nám pomôcť úplne každý. Aj 0,50€ je veľký dar a dopredu veľmi ďakujeme. Nadstavte si sumu 0,50€ vo Vašom IB ako pravidelný mesačný dar v prospech občianskeho združenia Pink Cross Slovensko, IBAN: SK89 0900 0000 0050 3210 8529, PayPal: https://paypal.me/pinkcrossslovakia  Veľmi ďakujeme !

635

Janko a Marienka

Janko má 23 a je z multi-generačnej zborovej rodiny, kde chodí od malička. Je rodina s pastorom, vedúcim dorastu, staršími, všetci tam bratranci, sesternice ako v osade 🙂 je to teda taký ten pravý zazobaný zborový sebavedomý playboy.

Pastor mu udeľuje vždy popredné veci. Dokonca sa s ním radí 🙁 Na úkor iných, možno inteligentnejších a možno s lepším srdcom. Rodina je ale základ a najmä chvály bez Janka nie sú ono …

Ján je hviezda letných akcií. Zvláda klasickú náboženskú pretvárku, je epicentrum zborovej partie a baby sú teda bez rozmýšľania do neho. Teda tie hlúpejšie. Tak cool predsa spieva a tak prežíva to búchanie do gitary na“slávu božiu“ … teda na jeho slávu:)

Marienka má 23 rokov, je tiež z multi-generačnej zborovej rodiny. Jej ocko je podnikateľ, štedro podporujúci aktivity zboru. Jej mama je teda vážená žena, vedie ženskú skupinku, 🙂 čo najmä pomáha finančnej situácií v zbore, dotácie sú zaistené. Sú € na hudobné nástroje, projekciu, prenájom sál, nezmyselné haleluja koncerty s Jankom v hlavnej úlohe.

Janko je nadržaný a potrebuje sex. Marienka je vzhľadná, postava podľa trendu, nosí často mini, legíny a dráždi tým mužov. Janko to nevydržal a po jednej párty Marienku pretiahol. Nebola poctivá. Nevysvetlila mu, ako to je možné. Veď nesúď aby si nebol súdený. A veď Boh vždy odpustí. Dôležité je, že by mali hneď byt, auto a boli by súčasťou firmy Marienkiných rodičov.

Janko chce teda Marienku. Samozrejme, tu Boh vždy ide stranou. Niečo také ako hľadať Jeho (Božiu) vôľu, či práve toto by mala byť jeho žena, by ste (u kresťanov) veľmi ťažko hľadali. Pocity, zdanie a nadŕžanosť sú viac ako nejaký Boh a bázeň pred Ním.

V zbore je aj Anička. Jej rodičia sú priemerne movití, nie sú rodina s pastorom. Aničkina mama bola niekedy svetská, obrátila sa a obrátila aj jej muža. Anička je taká šedá myška, trošku „krv a mlieko“ ale má milú povahu a je veľmi inteligentná. Ján vie, že si s ňou síce rozumie viac … ale veď viete, ego je ego a to nepustí … Ide o to aby všetci videli, akú „kočku“ Ján zbalil a ešte aj bude na kávu.

Janko si teda berie Marienku, majú mega svadbu, všetci povinne tam, rozprávka rozprávok, drahé autá, veľká hostina, chvály naplno, kazateľ vo vytržení, video ako z rozprávky.

Janko po sexuálnom boome zistí, že si s Marienkou nerozumie. Je akoby z iného vesmíru. Marienka je panovačná a on to nevie zvládnuť. Nie je samostatná a to on tiež nevie zvládnuť. Nemá vyvrcholenia, nie je v posteli vášnivá a jeho to pokoruje. Jej otec sa im do všetkého pletie a tomu nemôže Janko povedať nie. Marienka musí mať vždy pravdu a to on nevie tiež zvládať. Marienkina mama je stále u nich doma a lezie Jankovi na nervy. Marienka je nešťastná a nenaplnená. Začínajú sa hádky, Janko uteká z bytu. Vydržal klasických 5 rokov … Je otec jedného dieťaťa, Marienkina rodina ale zabezpečila, že ho už poriadne nikdy neuvidí …

Janko sa rozvádza. Jeho pastor mu nevie pomôcť a sám Jankovi rozvod navrhne. Marienka utiekla za iným mužom. Janko sa rozvedie. Marienka si našla svetského muža. Janko druhú ženu. Druhá žena je trošku pri sebe, to vtedy „vadilo“ ale teraz už nie. Marienka odišla zo zboru. Neverí v Boha a žije svetsky. Zbor prišiel o dotácie. Janko spieva chvály …veď nesúď aby si nebol súdený.

Pamätáte na Aničku ? Anička si zobrala muža, ktorému Boh povedal že si ju má zobrať. Majú dve detičky venujú sa misií, ktorú zbor odmietol podporiť. Majú podporu od ľudí cez internet. Rozbiehajú vlastnú živnosť. Pred tým robili obaja vonku. Zobrali si dom na hypotéku. Po 5 rokoch kúpili prvé BMW na ktoré si sami zarobili. Milujú sa ako zajkovia 🙂 Sú požehnaní. Anička plní manželovi vždy sexuálne sny, tak je šťastná. On miluje jej krivky a najmä intelekt. Hodiny sa majú o čom baviť. Rozumejú si. Nielen v sexe.

Poučenie: Nebuď hlupák – nerozvedieš sa …

Záver

Hlúposť je vždy najsilnejšia zbraň ktorá rozbíja účinne manželstvá. Je sa treba vydať tak, aby ste si pred smrťou mohli povedať : Bože, to bola jazda. Život s mojím milým je určite dosť o sexe, ale to je zase dané tým, že si hrozne povahami rozumieme a ja nemusím byť iba opatrovateľka detí, ale plne sa venujem mojím vášňam ako je podnikanie a všeličo iné, ako úplne plnohodnotná žena ktorú jej manžel obdivuje a šialene miluje … no a toto je plný život a skutočné víťazstvo.

Prajem múdrosť a rozvahu

Vaša Rebeka 😉

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *