Milí priatelia, prosíme podporte našu prácu. Môže nám pomôcť úplne každý. Aj 0,50€ je veľký dar a dopredu veľmi ďakujeme. Nadstavte si sumu 0,50€ vo Vašom IB ako pravidelný mesačný dar v prospech občianskeho združenia Pink Cross Slovensko, IBAN: SK89 0900 0000 0050 3210 8529, PayPal: https://paypal.me/pinkcrossslovakia  Veľmi ďakujeme !

Podľa najnovších štúdií získaných z kresťanskej zoznamovacej siete Christian Mingle, v spojení so zoznamovacou sieťou JDate, nábožensky založení a veriaci ľudia sa väčšinou neriadia Biblickým učením a zásadami pokiaľ ide o predmanželský sex a predmanželské súžitie.

Keď sa výzkumníci pýtali kresťanov či by mali sex predtým než vstúpia do manželstva, 61 % ľudí odpovedalo na túto otázku áno, napriek tomu, že sú si vedomí, že to je v protiklade s tým, čo Písmo hovorí o sexuálnej čistote/cudnosti a o tom, že sex patrí do manželstva.

Vedec Peter Sprigg zaoberajúci sa štúdiom rodín povedal, že kresťania sa v dnešnej dobe zdajú byť ako takí, ktorých zaujíma viac to, čo robia iní vo svete + ostatní okolo nich, než aby počúvali a poslúchali to, čo im o tom hovorí Božie Slovo.

Sprigg upozorňuje na to, že tieto online siete pre kresťanov sa môžu stať pascou najmä pre tých, ktorí sa chcú riadiť podľa Písma, nakoľko sa domnievajú, že sú tam v spojení s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, (na základe toho) môžu byť ovplyvnení/zmanipulovaní a odvrátia sa od Boha a Biblických zásad a princípov.

Štúdia tiež ukázala že 56% kresťanov verí v to, že je absolútne normálne žiť v intímnom a sexuálnom zväzku v spoločnej domácnosti s ich partnermi pred tým, ako sa zaviažu na dlhotrvajúci vzťah a to aj napriek tomu, že to je v protiklade s tým, čo o tom hovorí Biblia.

Štúdia taktiež preukázala, že 59 % kresťanov si nemyslí, že muž by mal byť hlavou rodiny a tiež si myslia, že pre ženu je vhodné, aby sa stala hlavným živiteľom v rodine.

Jedným z veľmi prekvapivých nálezov v správe bolo, v úplnom protiklade s Písmom, že 34% kresťanov neverí, že je nevyhnutné zobrať si niekoho kto je tej istej (kresťanskej) viery … hoci pripúšťajú, že by to mohlo byť lepšie (vhodnejšie)

Expertka na vzťahy a odborná psychoterapeutka Rachel Sussmannova povedala, že keď príde k bodu rozhodnutia sa v sexuálnych záležitostiach, tu dokonca aj veľmi biblicky založení ľudia majú tendenciu robiť čo cítia, miesto spoľahnutia sa na Bibliu ako na navigátora a radcu.

Na tému dvojíc majúcich predmanželský sex, sa Sussmannová vyjadrila: „Častokrát páry, ktoré majú predmanželský sex, to pokladajú za niečo (výhradne) osobné medzi nimi dvoma. Sussman pokračuje: I keď cirkev s týmto chovaním nesúhlasí, oni sa to (aj tak) rozhodnú urobiť, súc poučení, ako čisto záležitosť medzi nimi dvoma.

Odborníčka na vzťahy ďalej vysvetľovala že je presvedčená, že jeden z naj častejších dôvodov, prečo páry ignorujú Biblické učenie v prípade ak dôjde k otázke sexuálneho správania je ten, že duchovní a pastori sa boja vyučovať pravdu o tom, čo Božie Slovo o tejto záležitosti hovorí …

preklad -bb-

zdroj : http://allchristiannews.com/christians-behave-like-secular-people-they-have-pre-marital-ex-and-live-in-lovers/

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *