Milí priatelia, prosíme podporte našu prácu. Môže nám pomôcť úplne každý. Aj 0,50€ je veľký dar a dopredu veľmi ďakujeme. Nadstavte si sumu 0,50€ vo Vašom IB ako pravidelný mesačný dar v prospech občianskeho združenia Pink Cross Slovensko, IBAN: SK89 0900 0000 0050 3210 8529, PayPal: https://paypal.me/pinkcrossslovakia  Veľmi ďakujeme !

Všetky tieto „musí byť“ aj „nesmie byť“ body hovoria o vyspelosti jej osobnosti. Tieto veci splní aj vyspelá neveriaca žena. Veriaca, ktorá ich nespĺňa, je nevyspelá. „Bláznovstvo je priviazané na srdci chlapca; prút kázne ho vzdiali od neho.“ Pr 22,15. S dievčatami to nie je o nič lepšie 🙂

 • S vysokou prioritou, nemala by prikladať nesprávnu hodnotu peniazom. V dôvere k Bohu, nemala by sa strachovať a zlostiť ani z ich nedostatku, ani z ich náhlej straty, ani si nechať odviesť srdce od správnej cesty pri rýchlom zbohatnutí alebo veľkom bohatstve. Pritom chápať peniaze ako životne dôležitý nástroj na prežitie, slobodu aj pomoc iným.
 • Mala by mať súdnosť čo kúpiť alebo nekúpiť podľa toho, či to potrebuje, bez ohľadu na naše bohatstvo. Nekupovať zbytočnosti.

Jednoducho mala by vnímať peniaze ako ich vníma Boh a aj ako ja. „Lebo koreňom všetkého zlého je milovať peniaze, po čom niektorí zatúžili a tak zablúdili od viery a naplnili sami seba mnohými bolesťami.“ 1 Tim 5,10. To je veľmi známy verš a s takou obľubou vytrhovaný z kontextu. Biblia neučí proti bohatým ľuďom, ale proti skúpim a proti takým, ktorí sa spoliehajú na svoje peniaze miesto na Boha. Dokonca aj tá istá kapitola pokračuje: „Bohatým v terajšom veku prikazuj, aby neboli vysokomyseľní ani aby sa nenadejali na neistotu bohatstva, ale aby mali nádej na živého Boha, ktorý nám bohate poskytuje všetkého na požívanie, aby dobre činili, bohatli v dobrých skutkoch a boli štedrí, sdielni, takí, ktorí si odkladajú dobrý základ do budúcnosti, aby uchopili skutočný, večný život.“ 1 Tim 5,17-19. Ak už si bol niekedy s dievčaťom za fázou kto koho pozýva na kávu, určite vieš aké nutné je zhodnúť sa vo finančnej oblasti.

 • Mala by byť aktívna športovkyňa, veselé dievča, ktoré aj mňa bude motivovať ku športu (športové rande, turistika, bicykel, beh, bežky, plávanie).
 • S nízkou prioritou, mala by byť hudobníčka, ideálne gitaristka a speváčka, so chcením vystupovať, hrať aj v páre.
 • Mala by nesúhlasiť s inštaláciou televízie a iných vymývačov mozgov v našej domácnosti, chápať dôležitosť a vzácnosť spoločného okamžiku, viesť k takémuto chápaniu aj naše deti.
 • Mala by chápať, aké je zdravé množstvo alkoholu a neprekračovať ho, dávať pozor aj na mňa 😉
 • Mala by byť štíhla, ale nie vychrtlá, príjemná na dotyk, oblá kde má žena byť, prsia úmerné postave, dostatočne vysoká (aby sme na seba dosiahli).

Všimnite si, že takéto spoločné veci a fyzický vzhľad sú u mnohých jediné kritérium rozhodovania. U mňa je to kritérium ale iba v kategórii „mala by“. Pokiaľ ide o bod so „zdravým množstvom alkoholu“, som presvedčený, že ako biblický kresťan by som mal mať v tomto bode žiadny alkohol. Ešte sám nie som na tej úrovni a nie je to moja hlboko zabudovaná hodnota, len stojí za zmienku, že tento bod ešte nie je úplne správny.

 • Nemala by sa obliekať vyzývavo, svoju krásu má skrývať pre svojho muža.

Áno, stroho oblečené dievčatá sú nám mužom výzvou, bohužiaľ však často iba výzvou na sex. Priťahujú mnoho pozornosti a to im môže byť príjemne ale väčšinou zamerajú tú pozornosť inam ako by v skutočnosti chceli. A prílišnou prezentáciou zovňajšku nepriamo ukazujú na fakt, že to vnútro nie je až také zaujímavé. A teraz jasne a prosto: Ak nechceš byť niekoho kurva, neobliekaj sa tak! Vidíte z toho, čo píšem, že skutočne žijem s Bohom ale krásne stroho oblečené ženy vo mne tiež vzbudzujú iba žiadostivosť a nie lásku. Dokiaľ mi ide o sex a o to, že sa budem chváliť pred všetkými kamarátmi ako som zbalil najväčšiu kosť, môže to byť príťažlivé, ale predstaviť si vzťah, nebodaj lásku a manželstvo so ženou, ktorá je pastvou pre oči a inšpiráciou na zlé pre každého chlapa okolo ktorého sa obšmietne, asi by ma zabila žiarlivosť.

Teraz nehovorím, že máš nosiť rolák v tridsiatich stupňoch Celzia, sama vieš, čo je normálne oblečenie, čo je decentné nalíčenie (v prípade, že to nevieš, deci znamená desatina). Ak chceš vôbec niekedy nájsť chlapa, ktorý ti bude dôverovať, nemôžeš vyzerať na verejnosti ako reklama na Victoria’s Secret. Aj keď tak zoženieš oveľa viac chlapov, ktorí sa s tebou budú chcieť vyspať. Podotýkam – LEN vyspať!

 • S vysokou prioritou, mala by byť panna. Ja mám byť jej jediný a ona moja jediná.

Čisto technicky, som panic. A je mojou vysokou prioritou zostať ním až do svadby. Ale s tým, čo som stihol napáchať v situáciách „skoro“, vyžadovať to ako nevyhnutnú podmienku by bolo v skutočnosti pokrytectvo. A to je asi jediný dôvod, prečo to nemám medzi nevyhnutnými podmienkami.

 • S vysokou prioritou, mala by chápať sex ako patriaci výlučne do manželstva.

Moja predchádzajúca verzia ústavy v tomto bode hovorila: „S nízkou prioritou, mohla by chápať sex ako aktivitu patriacu milujúcim sa ľuďom bez ohľadu na to, či sú formálne zosobášení, alebo nie. Mohla by ho chápať ako záležitosť tých, ktorí sa zosobášili pred Bohom. Bez ohľadu na ďalších ľudských svedkov obradu. Avšak toto len pri zachovaní vernosti a následnom vstupe do manželstva.“ Bola to najväčšia chyba mojej starej ústavy. Hoci k tomu nikdy naostro nedošlo, v skutočnosti toto moje presvedčenie napáchalo veľa škody v mojom živote aj v životoch viacerých dievčat, ktoré som kedysi miloval. Naučil som sa, že robiť kompromisy s Božím slovom sa neoplatí. Viac o tom v mojom článku Sex mimo manželstva nie je láska.

 • Mala by si sex užívať, aj po ňom často túžiť 😉

Jo, tak toto už evidentne nie je overiteľné pred svadbou ale minimálne sa o tom dá porozprávať. „Muž nech preukazuje žene povinnú dobroprajnosť a podobne aj žena mužovi. Žena nemá v moci svojho vlastného tela, ale muž; a podobne ani muž nemá v moci svojho vlastného tela, ale žena. Neukracujte sa navzájom, iba ak čo z obapolného súhlasu na čas, aby ste stihli na pôst a na modlitbu, a zase sa vedno sídite, aby vás nepokúšal satan pre vašu nezdržanlivosť.“ 1 Kor 7,3-5. Haló! V manželstve je sex prikázaný! Odmietnuť ho svojmu manželovi alebo svojej žene je hriech! A zároveň odmietnuť ho vystavuje partnera pokušeniu na cudzoložstvo. Verte tomu, že sexuálne spokojný partner má mnohonásobne menšiu pravdepodobnosť, žeby vám kedy chcel byť neverný.

Páni, po prvé, napíšte si svoju ústavu. Majte jasné, kto ste, aké je vaše poslanie, aké sú vaše hodnoty, čo chcete. Oveľa ľahšie získate čo chcete, pokiaľ si ujasníte, čo to je. Dúfam, že vám moje body dávajú zmysel ale popisujú moju ženu – nájdite si svoju! 😀 Ak si veriaci chlapec ako ja a tvoje kritériá sú podobné, určite vieš, že hľadať takú ženu je super náročné! A ak aj občas stretneš nejakú, ktorá by to približne spĺňala, typicky už je vydaná za niekoho iného. Keďže mi moja milovaná zatiaľ neskočila do náruče, začal som novú misiu, nájdem ženu, ktorá to približne spĺňa, páči sa mi a robím na tom, aby som ju priviedol ku Kristu. Možno sa aj tak nestane mojou ženou ale aspoň som pripravil ženu niekomu inému. (A haló, zachránil ľudskú dušu z pekla!) Musíme to robiť mnohí, aby bol trh dostupných žien oveľa väčší. Keď máme ako muži viesť, veďme ich aj ako svoje kamarátky a sestry. To bola oblasť viery, ktorú vnímam ako najväčší deficit, ale sú aj ďalšie oblasti, napríklad spoločné sny, ktoré sa dajú zladiť. Mnoho ľudí nesníva, pretože ani nevie, že môže. Sám som mal pred piatimi rokmi totálne iné profesionálne ciele a nemyslel som si, že je možné niečo lepšie. Sen začal byť mojím snom, keď som videl, že toto je niečo, čo chcem, čo je reálne a najmä dosiahnuteľné pre mňa. Môžeš získať ženu pre svoje sny a „predať“ jej sen, ktorý nemá ak jej ho ukážeš a ona uvidí, že je to niečo, čo sama chce.

A dámy, som sympaťák, 190cm, 22 rokov, ak si myslíš, žeby si mohla byť ženou podľa môjho srdca a mojej ústavy, a že aj ja som možno mužom podľa tvojej ústavy, neváhaj a píš na PinkCross – určite ti na mňa radi dajú kontakt. 😀

Ako zbaliť?

Nepoznám veľa, vlastne žiadne kresťanské zdroje, ktoré učia umeniu ako zbaliť ženu. Mám pocit, že väčšina mužov aj žien čakajú na Boží zázrak ale odmietajú spraviť svoju časť práce. Moja rada ak chcete byť fakt dobrí je, obráťte sa na svetské zdroje, „Všetko skúmajte a čo je dobré, toho sa držte!“ 1 Tes 5,21. Čo je zlé vám poviem rovno: väčšina týchto zdrojov sú o tom, ako dostať ženu do postele, aj keď sa veľkodušne tvária, že je to zároveň návod na dlhodobý vzťah. Druhé negatívum je, že ľudia, ktorí sú otrokmi hriechu hovoria tak, že obhajujú svoje skutky a zasadia vám niektoré presvedčenia o ženách, ktoré nie sú pravdivé. Napríklad: „sú ženy, ktoré jednoducho potrebujú sex.“ (V zmysle striedať partnerov ako na bežiacom páse.)

Áno, čo ak ho potrebujú pre to, že sú si neisté samy sebou a používajú ho ako nástroj na manipuláciu a ovládanie mužov, čím si dodávajú pocit vlastnej dôležitosti? Prečítajte si všetky články na pornojeloz.sk, ak o tom máte akékoľvek pochybnosti. Mal som jedno také oťukávacie rande so slečnou, ktorá spala s cca 30-40 mužmi. (V akom stave musíš byť, keď to nevieš ani spočítať?!) Imponovalo jej moje odhodlanie byť čistý až do svadby. A nechcela mať so mnou sex. Asi po hodine konverzácie na túto tému, keď mi vykreslovala ďalšie a ďalšie scenáre… „a čo keby som ťa len tak zavolala so mnou do hotela a navrhla, či si dáme víno, a potom či tam zostaneš na noc…. či by som aj tak odolal?“ Povedal som, že sa nekvalifikovala a že som to vedel po dvoch minútach odkedy sme sa stretli. Smrteľne sa urazila, že ju považujem za škaredú, začala mi nadávať a odišla, hoci po prvé vedela, že moje prvé kvalifikačné kritérium je, či je veriaca, po druhé ani ona so mnou nechcela nič mať! Len som jej zničil ego, že som nechcel mať nič ani ja s ňou.

Čo je dobré na svetských zdrojoch? Často perfektne popisujú psychológiu balenia aj vzťahov. Perfektne naučia čítať reč tela. Obzvlášť rád som za to, že som sa naučil túto sekvenciu:

 1. Očný kontakt, úsmev
 2. Verbálny kontakt
 3. Ruka na ruku
 4. Ruka na ramená
 5. Ruka okolo pásu
 6. Ústa na ústa
 7. Ruka na hruď
 8. Ruka na pohlavie
 9. Niekedy ústa na pohlavie
 10. Pohlavie na pohlavie

Toto je nemenné poradie, toto je sexuálna hra. Skúste chytiť okolo pásu dievča, s ktorým ste mali iba očný kontakt a s najväčšou pravdepodobnosťou vás odbije ako úchyla. Ako kresťan by som osobne akurát počas bodov 2-5 preveroval detaily kvalifikačných kritérií a niekde za bod 6 alebo 7 (zatiaľ s oblečením) doplnil svadbu. To je ale môj postoj a nepoviem vám ten biblický, pretože biblia túto hru do takých detailov nepopisuje. Popisuje často iba neúspešné pokusy ako Putifarovu ženu: „A Jozef bol peknej postavy a krásneho vzozrenia. A stalo sa po tom po všetkom, že jeho pánova žena obracala svoje oči na Jozefa a povedala mu: Lež so mnou.“ Gen 39,6-7. Niet divu, chcela prejsť od verbálneho kontaktu rovno k desiatke. (Hovorím pravdu ale zároveň si robím srandu, nemyslím si, že jej hrr prístup bolo jediné, prečo ju Jozef odmietol, ale to, žeby ho vystavila smilstvu.) Čo viem istotne biblicky povedať je, že bod 8 už patrí do manželstva. (Dt 25,11-12.) Čo sa smie robiť predtým biblia nepopisuje. 46x som našiel v biblii slovo bozk, v totálnej väčšine prípadov išlo o priateľskejší pozdrav. Jediné prikázania o bozkávaní sú „pozdravovať sa svätým bozkom“ (Rim 16,16, 1 Kor 16,20, 2 Kor 13,12, 1 Tes 5,26, 1 Pt 5,14) a pobozkať Božieho Syna (Ž 2,12). Pre naše účely teda nepoužiteľná informácia. Čo poviem, nie je biblická rada ale dáva mi zmysel a považujem ju za dobrý odrazový mostík: Pokiaľ nie ste zosobášení, robte v súkromí iba to, čo robíte aj na verejnosti. Postavte sa na hlavné námestie mesta, objímajte, dotýkajte a bozkávajte sa až tak, ako si myslíte, že je to na verejnosti v poriadku, a v súkromí nezachádzajte ďalej.

Dobrí chlapci sú dobrí kamaráti. Bol som ten najlepší. Najochotnejší. Bol som jej líder. Vždy sa na mňa mohla 100%-ne spoľahnúť. Bol som pre ňu ochotný spraviť čokoľvek. Pokiaľ som si vedomý, každý svoj sľub som dodržal. Ďaleko som presahoval jej ústavné podmienky, čo mi sama hovorila. Na druhom rande mi povedala, žeby chcela mať muža ako som ja. O rok a pol som ju požiadal o ruku – odmietla ma. Kde je problém? Je ich niekoľko.

Jeden je, že nemôžeš človeku prežratému z koláčov nútiť koláč. Nehovorím, že som sa snažil o to, aby bola tučná, hovorím obrazne a ten koláč som ja. Koláč je super, ale čo je moc, to je moc. Kedy pocítiš túžbu po koláči, keď si práve jedol alebo keď máš hlad? Ja som ju nikdy nenechal skutočne vyhladnúť a kedykoľvek chcela, mohla si kusnúť aspoň trošku. Bol som ten najpriateľskejší koláč. Mohol som byť sladký v srdci a zážitky so mnou mohli byť pikantné a vzrušujúce, ale bolo ma prosto veľa.

Výrazne mi neskôr pomohla táto rada: prejavuj o trošku menej nadšenia a komunikuj o trošku pomalšie ako ona. Odpovedá ti na správu po dvoch hodinách? Tebe nech to trvá viac ako dve hodiny. Odpovedá za tri dni? Odpovedz jej za štyri. Píše ti dve hodiny po stretnutí, že dnes to bolo nádherné? Ďalšie ráno jej napíš, že to bolo celkom fajn. Hovorí milujem ťa? Povedz mám ťa rád. Hovorí mám ťa rada? Povedz si zaujímavý človek alebo niečo také. Pokiaľ jej dáš príliš veľa koláča, povie ďakujem, mám dosť. (Alebo ešte pravdepodobnejšie: nepovie, bude ťa ťahať za nos a sama nebude vedieť, čo chce.) Daj jej ku koláču iba pričuchnúť a potom ho od nej vezmi. Daj jej kusnúť ale zbytok si nechaj. Povedz, že máš novú polevu ale nepovedz akú príchuť. Po stretnutí jej daj čas, aby si jej začal chýbať, daj jej čas, aby pocítila hlad. Jasné, že s tebou sa cíti dobre. Ale ako má vedieť, že bez teba horšie ak jej nenecháš čas bez teba?

Chceš byť príťažlivý? Musí mať po tebe hlad a zároveň neistotu, že ťa môže mať. Je to jednoduché, pokiaľ bude vnímať tvoju hodnotu vyššiu ako svoju vlastnú, bude po tebe túžiť. Ak bude vnímať tvoju hodnotu rovnakú alebo menšiu, nebude po tebe túžiť (nech už bude tebe či sebe nahovárať čokoľvek). Na „optické“ zníženie jej hodnoty je jednoduchá technika: pýtaj sa jej otázky, v ktorých sa musí ona dokázať aká je dobrá a v podstate kvalifikovať sa na teba. (Aké jednoduché, keď máš v ústave jasné kritériá.) Ale osobne verím, že takéto optické klamy možno fungujú ľuďom, ktorí chcú sex na jednu noc. Ak tvoja hodnota skutočne nie je vysoká, skôr či neskôr to vyjde na povrch. Žena túži po lídrovi ale ty nemôžeš viesť ženu, ktorá ma navrch nad tebou.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *