Milí priatelia, prosíme podporte našu prácu. Môže nám pomôcť úplne každý. Aj 0,50€ je veľký dar a dopredu veľmi ďakujeme. Nadstavte si sumu 0,50€ vo Vašom IB ako pravidelný mesačný dar v prospech občianskeho združenia Pink Cross Slovensko, IBAN: SK89 0900 0000 0050 3210 8529, PayPal: https://paypal.me/pinkcrossslovakia  Veľmi ďakujeme !

Klamstvá! Klamstvá! Klamstvá! Odkiaľ pochádzajú? Ako sa môžu zakoreniť v našich životoch natoľko, že im veríme ako pravde a zakladáme na nich naše sexuálne rozhodnutia? Nepriateľ, ktorého primárnou identitou je klamať, “ … Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, pretože je luhár a otec lži. ” ( Ján 8, 44 ), chce ZNIČIŤ Vašu čistotu. Použije si chlapcov s ktorými randíme, členov rodiny ktorým veríme, a priateľov, na ktorých sa spoliehame, aby hovorili klamstvá do nášho života, ktoré nás dovedú na cestu sexuálneho zničenia. Tieto klamstvá sa zakorenia do nášho ducha a stanú sa hlavnou identitou a mottami, keď sa pozrieme na život s cieľom riadiť naše sexuálne rozhodnutia. Mali by sme to zastaviť? A ako by sme to mali zastaviť?

Boh nám dal potrebný zdroj pravdy a ním je Biblia. Viem, že pre väčšinu ľudí Biblia nie je veľmi populárna kvôli radám okolo sexu, ale mala by byť. Prečo? Biblia hovorí o našich životoch ako boli pôvodne navrhnuté, ako celok. Boh nás stvoril na Svoj obraz ( Gen 1, 27 ) a to zahŕňa aj našu sexualitu. A koho je lepšie pýtať sa, než Stvoriteľa tohto všetkého? Skrze Jeho Slovo Ti On BUDE pomáhať riadiť Tvoje kroky na ceste sexuálnej čistoty. Je čas počuť pravdu.

Dlho som verila každému z klamstiev uvedených nižšie a pretože som im verila, robila som ľahkovážne rozhodnutia v oblasti sexu. Už ste im aj sami uverili? Už ste žili svoje vzťahy a svoj život založený na týchto klamstvách? Ak áno, mám pre Vás dobré správy. Môžete začať žiť z pravdy a vrátiť sa do sexuálnej čistoty. “ Preto ak je niekto v Kristovi, je nové stvorenie. Staré veci pominuli, a hľa nastali nové ” ( 2 Kor 5, 17 ). Žiadne ďalšie výhovorky! Je čas vrátiť svoj život spať. Pozrime sa na tieto klamstvá, aby ste ich mohli kárať a začali kráčať v slobode.

1.Ste len telo – Ako môžete vedieť, že ste uverili tomuto klamstvu? Ak zistíte, že jediná činnosť, ktorú si viete predstaviť robiť s ktoroukoľvek konkrétnou osobou je mať sex, alebo zapojiť sa do sexuálnej aktivity, potom ste vpustili túto lož do Vášho života. Nie ste korisť na zavolanie, bokovka, priateľka s benefitmi, alebo akokoľvek inak sa to nazve. Ste členkou kráľovskej rodiny Všemohúceho Kráľa a je čas, aby ste sa podľa toho začali aj správať.

2. Dlžíte im niečo – Večera, filmy, obed, darčeky, to všetko by malo byť dávané z láskavosti a lásky niekoho srdca, nie preto, že očakávajú od Vás, že im vrátite niečo späť fyzicky. Dá sa to chápať oboma spôsobmi. Ak používate Vaše telo, aby ste niečo za to dostali, potom je to druh prostitúcie. Môže sa to zdať trochu drsné alebo prehnané, ale som tu, aby som hovorila pravdu. Nazvime to ako to je, tak získame perspektívu a zmeníme to. Poznajte svoju cenu!

3.Ak nie Ty, niekto druhý bude – Ak hlavnou alebo dokonca jedinou z motivácií mať sex s niekym je, aby on nemal sex s niekym iným, tak ste uverili klamstvu. Ste obaja HODNÝ toho, aby sa na vás čakalo. Ak nechce čakať, potom tu nie je preto, aby si s Tebou začal. Uteč od toho!

4.Nie je to nič vážne – Po zhromaždení štúdia Biblie o sexuálnej čistote jedna z mojich teenageriek mi povedala, že pred zhromaždením si myslela, že (mimomanželský) sex nie je nič vážne a žiadny problém. Jeden zo spôsobov ako diabol prekrútil myšlienku sexu je, že spôsobil aby to vyzeralo, že to nie je nič iné, ako prezliekanie Vašich šiat alebo umývanie Vašich zubov. Už ste videli niekoho kto bol v hroznom vzťahu kde ho zneužívali a nebol schopný odtiaľ odísť? Deje sa to s najväčšou pravdepodobnosťou preto, lebo sú navzájom sexuálne zviazaní a stane sa to pre nich závislosťou alebo božstvom. To je len jeden príklad z toho čo sa môže stať, ak vstúpite do zväzku s niekym mimo bezpečia veriaceho manželstva.

5.Mali by ste vedieť aký je niekto v posteli PREDTÝM ako si ho vezmete – Verte mi, budete mať čas spoznať sa navzájom sexuálne POTOM, ako sa vydáte. Svet chce, aby ste verili, že akonáhle sa vydáte, sex skončí. Ako povedala moja najlepšia priateľka: “Sex nemôže skončiť, ak sa nikdy ani nezačal”.To v podstate znamená, ak ste zostali sexuálne čistí pred manželstvom, tak potom raz keď budete v manželstve, nádherná cesta sexu sa ZAČÍNA a nie naopak!

6.Dajte im čo chcú a dostanete čo chcete – To je rozhodne to, čomu som verila. Chcela som niekoho, kto by ma miloval bezpodmienečne a zaviazal sa so mnou. Myslela som, že sexom s chlapcami to dosiahnem rýchlejšie a bude to trvácne. Avšak, bolo to práve naopak. Nielen že vzťahy nevydržali, ale niekedy sa ani nikdy nezačali.

To sú len niektoré z klamstiev premenené na mottá, heslá a citáty, ktorými som zvykla žiť. A to spôsobilo obrovskú skazu, akú si môžete prečítať v mojom svedectve. Lži hovoria priamo z pekelných jám a používajú sa ako vodítko pre vzťahy a sex. Pán ma našiel tam, kde som bola a našťastie ma v tom nenechal. Natiahol Svoju ruku a na oplátku som Mu dala svoju. On má pre Vás lepší život. Prijmete ho? Budete hľadať Slovo pravdy? Váš život závisí na Ňom! “ Môj národ zhynie pre nevedomosť … ” ( Ozeáš 4, 6 ).

Iniciačná modlitba

Otče odpusti mi, že som verila týmto klamstvám. Prosím Ťa, aby si vyhnal každé z týchto klamstiev a podvodov z mojej mysle. Veď ma do pravého myslenia premyšľaním o Tvojom Slove, aby moja myseľ mohla byť obnovená. Modlím sa za uzdravenie mojej sexuálnej minulosti, aby som tak mohla pokročiť na mojej ceste sexuálne čistoty.

V mocnom mene Ježiš, amen!

zdroj: http://teensexualpurity.com/6-lies-young-ladies-believe-sex/

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *