789

Čo s tým ?

Slobodní muži vo vyššom veku v zbore, majú väčšinou za sebou nejaké tie vzťahy kde si okúsili sex, potom tam nájdete čudákov, mužov ktorí majú psychické poruchy, zakomplexovaných neschopákov závislých na svojej mamičke a svojej detskej izbe v paneláku. Ďalej sú to ľudia ktorí majú na prvom mieste v živote nejaký koníček, napríklad počítače, hudbu, cestovanie alebo šport. Ten koníček je prostriedok ako si potlačili svoju sexualitu. Lebo na základe svojej nevyzretej povahy, ukomplexovanosti a slabošstva si nedokázali nadviazať vážny vzťah, vrhli sa teda na svoje koníčky ako bod číslo jedna a tým si všetko vyriešili. Buďte si 100% istá, že sú závislí na porne a často doma masturbujú … Asi ste si všimla, že ak takýmto mužom nadbiehate, začnú sa chovať divne a neprirodzene. Môžu začať ešte fanatickejšie robiť to čo robia, to je tak preto, lebo ste iba pohladkala ich choré ego. A to ego sa nevyliečilo tým, že ste mu nadbehla, ale iba sa povzbudilo v tom, čo robí. Nie len pre toto je nadbiehanie mužom veľmi nebezpečné.

Dobre, vráťme sa ale k téme, čo s tým ak vo vašom okolí nie sú veriaci mladí muži

Váš zbor je teda plný iba dievčat, nedeľa čo nedeľa, streda čo streda, stále nikto. Čo s tým? Tento fakt si treba uvedomiť v čo najmladšom veku a konať. Ak máte 15, okolo vás nie sú nijakí veriaci chlapci je pravdepodobné, že toto isté bude aj keď budete mať 25. Sú také oblasti a na Slovensku je ich väčšina. Tento stav vás potom keď budete prahnúť po láske, nehe, sexe, rodine a deťoch dotlačí k rozhodnutiu že si začnete s neveriacim mužom, alebo mužom nie kresťanského vierovyznamia, čo vás neskôr dovedie k zúfalstvu. Dievčatá robia rôzne zúfalé veci, zoberú si svedka jehovovho alebo ateistu, niektoré dokonca bývalého recidivistu, rozvedeného atď … Prosím, toto šialenstvo určite nerobte. Rozhodnite sa vo svojom srdci, že budete bojovať s Bohom za plnosť. Za muža s ktorým budete slúžiť Bohu v jednote a plnosti a nechcite nič menej. Nechcite vstúpiť do rozdeleného manželstva. Je to trápenie a uvidíte, že to neskončí dobre. Je to totiž základná chyba u dievčat že sú ochotné, na základe ich komplexov menejcennosti, beznádeje, hlúposti sa uspokojiť s kompromisom a polovičatosťou, čo ich po rokoch určite dostihne.

Mladé ženy ktoré sa stanú kresťankami sú ovplyvnené rôznymi nereálnymi haleluja predstavami o kresťanstve a o tom ako to chodí v kresťanských zboroch. Nikto ich nepripraví na realitu, nikto s nimi nepreberie základné spôsoby orientácie vo svete v ktorom sa ocitli.

Mladá slobodná žena, ktorá sa rozhodne stať kresťankou a žiť v čistote, je najviac ohrozovaná a najviac nechránená osoba vôbec. Je to terč tých najväčších depresií a zúfalstva a tieto baby majú tendenciu skončiť kvôli samote, v rukách psychiatra.

To že dnes mladé veriace dvojice nevedia nadviazať vzťah a nájsť si cestu k sebe, je faktom za ktorí môžu muži. Môžu za to 100% Muž má byť podnecovateľom vzťahu a dobyvateľom, nie žena. Áno, dôvod pre ktorý vás síce „nabalia“ ale „nikdy nezbalia“ je strach mať zodpovednosť. Potom by sa museli vzdať chlípnych myšlienok na 1000 ďalších dievčat, (toto volajú „sloboda“) uprednostniť vás pred partiou a pivom, (toto volajú „užívať si“) a začať sa zaoberať zodpovednosťou nad vzťahom ku vám a rodinou (toto volajú že „zaväzovať sa) …..určite ste tých debilov počuli ako hovoria: „ja sa neponáhľam“ … „ja na to nie som pripravený“ … „nechcem sa ešte ženiť, dajte mi pokoj“ …. V 35, ich zatvrdnuté ego zmení na čistých kreténov s ktorými žiť vo vzťahu pre normálnu ženu nie je možné.

V charo-zboroch sa stáva, že tých pár chlapcov čo v zbore je, dokonca samotu dievčat zneužíva. Viem o prípadoch, že ich “skúšajú v posteli” a striedajú … Poznám zbor kde o tom vie celé staršovstvo + kazateľ a nič nerobia. Tí chlapci sú totiž “poprední speváci” a najmä rodina biskupa. Alebo diablovi ľudia na pozíciách duchovných.

Predáš ale kvôli tomu svoju dušu diablovi ?

Nie, prosím nerob to. Neoplatí sa to. Je lepšie byť s Bohom na dne ako s diablom. Určite nebuďte blbka a zakomplexovaná sliepka, ale vyjdite z davu. Som presvedčená, že Boh vám ukáže službu núdznym, ktorá bude pre vás a bude vás baviť. Je toho naozaj veľmi veľa. Týmto by ste mala stráviť svoju mladosť. Musíte byť osobnosť, musíte sa stále pohybovať v prostredí cirkvi. Takéto ženy majú minimálnu pravdepodobnosť že budú samé.

Bohužiaľ, dnes je pre mladé dievča rozhodnutie stať sa znovuzrodenou kresťankou v našich zboroch priamo podmienené tvrdým ortieľom „zostať na ocot“ a byť sama, čiže bez partnera. Je to vážny ortieľ a ďalšie bremeno do jej života. Mnohé veriace mladé ženy vedia, že inú šancu ako sa dostať k partnerovi nemajú, iba nájsť si ho vo svete. Idú teda do sveta, strávia svoje mladé roky na diskotékach, žúroch, partiách, vystriedajú viacero partnerov a po niekoľkých rokoch, ten posledný z nich, s ktorým najviac vydržia, sa stane niekedy aj manželom. Do takéhoto prostredia potom niekedy aj porodia deti, ktoré v tomto rozkole vyrastajú.

Ženy, ktoré vyšli zo sex biznisu …

Vyššie som hovorila o mladých slobodných dievčatách. Ženy, ktoré sú slobodnými mamičkami, bývalé narkomanky, prostitútky nemajú v našich zboroch NIJAKÚ šancu sa vydať. Môžu byť veriace ako chcú, krásne ako chcú, inteligentné ako chcú, inú možnosť ako byť na ocot v cirkvi väčšinou nemajú. Byť samé pre nich znamená sexuálne pokušenia, depresie, neustále nutkania vrátiť sa späť do sveta, tmu a beznádej.

Ak ste vyšla zo sex biznisu, ja viem od Rút, že ak vyjdete zo sex biznisu, šanca že sa vydáte je veľmi malá. Šanca že vám zbor vytvorí láskyplné prostredie kde sa vám zahoja rany je tiež veľmi malá. Šanca že získate dobrú veriacu ženu, ktorá bude vaším dôverníkom a mentorom je tiež veľmi malá. Poviem to na rovinu: Vykašlú sa na teba. Poviem ti ďalšiu pravdu: satan má pre teba pripraveného partnera a možno ho stretneš veľmi skoro, bude pre teba pokušením. Viem o prípadoch, kedy sa porno fanúšikovia vyskladali svojej obľúbenej herečke tísícmi € kdežto ty budeš mať problém čo dať zajtra do úst – kresťania ti nepomôžu.

Takáto žena, by teoreticky mala mať z pomedzi veriacich mužov okamžite chlapa. Ale doslova CHLAPA, čo by sa za ňu obetoval, venoval sa jej a v múdrosti jej pomáhal stať sa skutočnou ženou, podľa pôvodného Božieho zámeru. Naši slabošskí a ufrflaní mladí veriaci muži nemajú nijaké know-how, ochotu obetovať sa, pomôcť, odovzdať sa, zachrániť a ani zaujímať sa. Napríklad ženy ktoré vyšli z prostitúcie sú vo veľkej väčšine prípadov veľmi krásne, inteligentné a mnohé z nich milujú Ježiša omnoho viac, ako dobré veriace dievčatá vyrastajúce multigeneračne vo veriacich rodinách. Bývalé prostitútky mnohokrát žijú ako kresťanky sexuálne čistejšie a cudnejšie ako násťročné kresťanské dievčatá sediace v nedeľu v zbore a v sobotu sexujúce po diskotéke s nejakým adolescentom.

Teda, ste mladá žena, máte cez 25-30, chcete žiť s Bohom, možno ste vyšla z prostitúcie, promiskuity, porna, sveta a skoro ste zistila, že založiť si kresťanské manželstvo sa v kresťanskom prostredí proste nedá. Napriek tomu, že možno už od detstva ste po tom túžila. Nikto z veriacich mužov sa za vás neobetuje, nikto vás nechce zbaliť, vy ste zúfalá a neviete čo robiť. Ešte horšie to je, pokiaľ máte deti a ste napríklad slobodná mama. Pomaly vás napĺňa beznádej, zúfalstvo a depresia. Máte chuť vrátiť sa späť do sveta, kde si stačilo dať niečo dráždivé na seba, ísť na diskotéku a mala by ste chlapov, že by ste nevedela čo s nimi. Ak sa napriek tomu chcete Boha držať, bude to zase iba v depresiách, opustíte sa, prestanete sa o seba starať a začnete pôsobiť veľmi frustrujúco.

Čo teda s tým? No, skúste uvažovať. Čo je základom toho, že toto okolo vás je aké je? Ako tento systém v zbore funguje? Ak si vás nikto nevšíma, čo je za tým? No predsa nezáujem ! Klasický tupý nezáujem, postavený na strachu a slabošstve. A je nezáujem Božia vôľa? NIE ! Ani nikdy nebol. Charakter Ježiša je obetovať sa, rozdať sa a žiť v múdrosti a rozvahe. Tupý nezáujem je ale veľmi nákazlivý a skôr, než chytí aj vás, mala by ste mu vyhlásiť vojnu. Je v takejto situácií dobré, nájsť si vyzretú a inteligentnú veriacu ženu, ktorá by sa mala stať vaším dôverníkom a mentorom. Musí to byť zapálená, znovuzrodená kresťanka plná Ducha a múdrosti. Také sa iste hľadajú ťažšie, skôr nájdete nejakú zákonníčku čo vás ubije, haleluja kresťanku čo je mimo, ale niekde ešte v našich zboroch normálne ženy snáď sú, ja sama poznám nejaké, tá žena by vás mala milovať a vedieť o vás všetko. 🙂

Potom začnite tvrdo modlitebne bojovať za to, kde a v akej oblasti vás Boh chce mať. Čo je oblasť, kde vás Boh chcel vidieť? Kde ste mala už dávno pre Neho byť? Ako pomôcť povedzme ženám, ktoré vyšli z toho čo vy?

Pokiaľ ste vyšla z veľkých hĺbok hriechu, myslím že môžte na Slovensku úplne zabudnúť na to, že niektorí z kresťanských mužov o vás prejaví záujem. Naši veriaci muži sú fakt po väčšine slabosi. Nestarajú sa a určite sa nikdy neobetujú. Prvé čo by som na vašom mieste robila je, vzdelávala by som sa. Tým myslím určite aj školu, napríklad môžte začať s psychológiou, teológiou atď. Čo by vám pomohlo byť skutočne akreditovanou v službe núdznym (mať vzdelanie v akejkoľvek oblasti je určite plus) ale myslím tým najmä vzdelanie v poznaní duchovného sveta a Písma. U žien a špeciálne u žien čo vyšli z hĺbok hriechu je naivita a s tým spojená hlúposť super-problém. Teoreticky by mal byť niekto z cirkvi, kto by vás vzdelával ohľadom Biblie a vyučovania na témy spoznávania Boha, ale biblické hodiny a kázne sú na Slovensku vo väčšine tak úbohé, že vás to skôr odrovná a znechutí ako Vám to niečo dá.

Ak máte deti, vaše deti potrebujú otca a teoreticky by to mali byť muži v zbore, ktorí by vaše dieťa zobrali medzi seba a snažili by sa mu otca vynahradiť. Buďte si ale istá, že toto oni nikdy neurobia. Tým si buďte 100% istá. Hádam sa nezhodia, že by sa zaujímali o dieťa nejakej slobodnej maminy, že ? Najväčší potenciál ktorý teda máte je to, že poznáte život v hriechu v oblasti, v ktorej ste bola namočená a viete pomôcť ľuďom ako ste bola vy sama. Toto väčšina ľudí v zbore nemá a vôbec to neovláda. Prosím vás teda, začnite s tým niečo robiť a začnite slúžiť a zaujímať sa o ľudí, ktorí boli v niečom podobnom ako vy.

Prosím, nezamknite sa doma do depresií a bezvýchodiskových stavov, ktoré na vás prídu po návšteve cirkvi. Vy sama ste cirkev. Ak službu roztočíte, je dosť pravdepodobné, že začnete stretávať mnoho ľudí a niekto z nich môže byť práve muž, ktorý sa pri vás obráti k Bohu a bude si vás chcieť zobrať. Možno to bude trvať pár rokov, ale je obrovská šanca, že práve za takého sa vydáte. S ním potom môžte zasiahnuť obrovské množstvo ľudí, ktorí boli namočení v tom čo vy a založiť svoj vlastný zbor. Áno, prosím založte si svoj vlastný zbor a nevoďte tých ľudí do klasických zborov čo sú tu na Slovensku, lebo zahynú.

Toto čo opisujem je práca, tvrdá práca na celý život do ktorej vám radím z celého srdca aby ste sa pustila, je to lepšie ako sa neustále ľutovať a omnoho lepšie ako sa vracať späť do sveta. Mne stačí ak je so mnou Boh a malo by to stačiť aj vám. Tým že Ho spoznáte viac a tým že s Ním budete chcieť žiť viac, je to najlepšie čo vás stretlo a vôbec nevadí že návštevníci zborov o vás neprejavujú záujem a nestarajú sa. Kašlite na nich, rozhodnite sa správne a nevracajte sa do hriechu. Kresťanstvo je boj a Boh vás vždy bude chcieť vyučiť boju. O tom to je a vždy je nejaké východisko.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *